Aktualność "#Zabierz5ZLasu #BądźDobryDlaLasu"

dodano: 2020-06-18
-

Lasy Państwowe ogłosiły akcję #Zabierz5zLasu. Polega ona na zebraniu minimum pięciu (może być więcej) śmieci znalezionych w lesie podczas spaceru, a następnie wyrzuceniu ich do śmieci domowych, pamiętając o segregacji. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości ekologicznej i zachęcenie ludzi do dbania o środowisko. 

Uczestnicy OSiW Wiechlice chętnie włączyli się w tą akcję. Pobyt na świeżym powietrzu i aktywność fizyczną potraktowali jako miły przerywnik w trwających egzaminach kończących naukę ósmej klasy. Młodzież jako pole „sprzątania” wybrała parking leśny przy Dojeździe Pożarowym nr 8 „Lotników”, który znajduje się w pobliżu Wiechlic (GPS N 51 32.802  E 15 36.143). Uczestnicy zwrócili uwagę, że jest to teren mocno zaśmiecony i dlatego wybrali to miejsce. Uzbrojeni w rękawice i worki ruszyliśmy do lasu. 

Zebraliśmy więcej śmieci niż zakładana piątka (5) na osobę. Śmieci zostały wstępnie posegregowane i wrzucone do odpowiednich pojemników. Głównie były to butelki szklane lub plastikowe, torby papierowe i foliowe, kubki po kawie itd. Uczestnicy zapowiadają, że od września chcą częściej włączać się w podobne akcje.

Współpraca z Nadleśnictwem Szprotawa jest na stałe wpisana w działania ośrodka. Prowadziliśmy różne działania m.in: budowę i wieszanie budek lęgowych dla ptaków, zimowe dokarmianie zwierząt czy porządkowanie terenów leśnych.

Działania w ramach akcji #Zabierz5zLasu koordynowała Pani Michalina Biernat z Nadleśnictwa Szprotawa, Maciej Siemiątkowski i Grzegorz Sasin z OSiW Wiechlice.


Grzegorz Sasin 
pedagog OSiW Wiechlice 


Zdjęcie 1: W drodze do lasu
Zdjęcie 2: Efekt naszej pracy
Zdjęcie 3: Posegregowane śmieci trafiły do kontenerówGaleria