Aktualność "XVII Powiatowe Targi Edukacyjne w Żarach"

dodano: 2019-03-13
-

W dniu 12.03.2019 roku w Powiatowym Centrum Sportu w Żarach odbyły się XVII Targi Edukacyjne Powiatu Żarskiego, których organizatorem było Starostwo w Żarach. W uroczystym otwarciu wzięli udział Wiceminister Edukacji Narodowej pani Marzena Machałek, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Lubuski Kurator Oświaty pani Ewa Rawa, poseł na Sejm pan Jacek Kurzępa, Starosta żarski Józef Radzion oraz przedstawiciele samorządów, dyrektorzy i nauczyciele poszczególnych szkół.

Oferta edukacyjna skierowana była do młodzieży ostatnich klas Gimnazjum i ósmej klasy Szkoły Podstawowej. Podstawowa kwestia to znalezienie dobrej, ciekawej szkoły na kolejnym etapie edukacyjnym, pomysłu na własną drogę zawodową. Każda placówka zadbała o oryginalny wystrój swojego stoiska. Prezentowały się szkoły ponadgimnazjalne Powiatu żarskiego, policealne, zespoły szkół, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Starostwo Powiatowe. Tradycyjnie wziął w nich udział Hufiec Pracy w Żarach. Na stoisku przygotowanym przez kadrę oraz uczestników Hufca Pracy zaprezentowano dotychczasową działalność kulturalną, sportową i oświatową oraz osiągnięcia młodzieży uczącej się w ramach Hufca Pracy. Przede wszystkim przekazywano młodzieży informacje o możliwości podjęcia kształcenia w roku szkolnym 2019/2020 w Branżowej Szkole Pierwszego Stopnia. Zwiedzającym udostępniano i rozdawano foldery informujące o warunkach i przebiegu rekrutacji. Ponadto w indywidualnych rozmowach wychowawcy udzielali odpowiedzi na szczegółowe pytania związane z pobieraniem nauki w Hufcu Pracy. Młodzież wyrażała duże zainteresowanie przedstawioną ofertą. Stoisko było chętnie odwiedzane przez liczne grupy uczniów z pedagogami i wychowawcami. Zaszczytem dla nas były odwiedziny naszego stanowiska przez Wiceminister Edukacji Narodowej panią Marzenę Machałek którą przywitała Komendant Hufca Elżbieta Płodzich przedstawiając bogatą historię i ofertę edukacyjną naszego Hufca. Podsumowując, należy podkreślić, że impreza była udana i spełniła zakładane oczekiwania zarówno organizatorów jak i młodzieży.

 

Mazur Jarosław-wychowawca

Zdjęcia: Dawid Nowakowski,

Mazur Jarosław

 

Zdjęcia:

Zdjęcie nr 1. Wiceminister Edukacji Narodowej pani Marzena Machałek odwiedza stanowisko Żarskiego Hufca Pracy podczas Targów Edukacyjnych

Zdjęcie nr 2. Stanowisko przygotowane przez Hufiec Pracy w Żarach na Powiatowych Targach Edukacyjnych   Galeria