Aktualność "Wizyta w Schronisku dla zwierząt"

dodano: 2020-11-10
Przedstawiciele II klasy Branżowej Szkoły I Stopnia przy Ochotniczym Hufcu Pracy w Żarach wraz z wychowawcą odwiedzili Schronisko dla zwierząt. Przywieźliśmy ze sobą zgromadzone wcześniej dary dla schroniskowych psiaków w postaci suchej karmy oraz puszek. 
Po terenie schroniska oprowadził nas pracownik wraz z wolontariuszem, pokazując nam w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedzieli nam wiele ciekawych historii na temat przebywających tam zwierząt, a także o zasadach funkcjonowania schroniska. W schronisku przebywa obecnie bardzo dużo zwierząt, z których każdy ma swoją – najczęściej smutną historię. 
Uczennice z zainteresowaniem oglądały wszystkie zwierzęta, jednak najbardziej ucieszyły się, gdy mogły wyprowadzić psiaki na kilkominutowy spacer po schronisku. Sprawiło im to ogromną radość,  promieniały radosnymi uśmiechami, a pupile skakały ze szczęścia.
Mamy nadzieję, że akcja już na dobre wpisze się w tradycję naszego Hufca Pracy i będziemy mogli co roku wspomagać zwierzęta w miarę naszych możliwości. Wierzymy, że następnym razem będziemy mogli wybrać się z wizytą z dużo większą grupą naszej młodzieży.


Autor tekstu i zdjęć:
                                                                                           Ewa Bartos z-ca komendanta 
Hufca Pracy w Żarach


Zdjęcia:
Zdjęcie nr. 1 : Próba zdobycia zaufania.
Zdjęcie nr. 2 : Prezenty dla psiaków.


Osoby znajdujące się na zdjęciu wyraziły zgodę na wykorzystanie wizerunku.Galeria