Aktualność "Wizyta w Przytulisku "

dodano: 2019-10-14
14.10.2019 r. uczestnicy 4-5 OSiW w Nowej Soli odwiedzili zaprzyjaźnione Przytulisko dla zwierząt w Kiełczu, gdzie zaangażowali się w czynną pomoc przebywającym tam bezdomnym psom.   

Uczestnicy OSiW wykonali plakat zachęcający do zaangażowania w pomoc psom przebywającym w Przytulisku w Kiełczu poprzez przynoszenie karmy. Plakat został powieszony na drzwiach wejściowych OSiW oraz opublikowany na portalu społecznościowym. 14 października młodzież zgromadziła się w sali telewizyjnej, gdzie odbyła się pogadanka na temat losu zwierząt zamieszkujących Przytuliska i schroniska, ich zwiększonych potrzeb z powodu zbliżającej się zimy oraz wartości zaangażowania się charytatywnie w doraźną opiekę nad zwierzętami. Po pogadance chętni uczestnicy wraz z wychowawcą i p.o. Kierownika pojechali do Przytuliska, aby w sposób czynny wesprzeć działania placówki poprzez posprzątanie klatek-boksów oraz wyprowadzenie psów na spacer.

Uczestnicy byli bardzo usatysfakcjonowani zrealizowanymi zadaniami. Z dużym spokojem, wrażliwością i czułością podeszli do zwierząt. Wyrazili chęć regularnego zaangażowania działalność Przytuliska.

Renata Frąckowiak

Zdjęcia:
Zdjęcie 1: Plakat promujący zbiórkę karmy
Zdjęcie 2: Przekazujemy karmę i koce
Zdjęcie 3: Patrycja i Malwina z Reksiem
Galeria