Aktualność "Wigilia w OSiW Wiechlice"

dodano: 2019-12-12
-
Anioł rzekł do nich: Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu:

dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan
Łk 2,10-11

Te słowa rozpoczęły tradycyjne spotkanie wigilijne w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wiechlicach. Uczestnicy i pracownicy Ośrodka spotkali się na Wieczerzy Wigilijnej. Od kilkunastu lat młodzież przygotowuje tradycyjne przedstawienie Jasełkowe, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój i przypomniały, dlaczego są to tak wyjątkowe i ulubione przez wszystkich Polaków święta.

Po części artystycznej, Pani Kierownik Ośrodka Urszula Słomińska złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nadchodzącego Nowego Roku. Podsumowała czas wspólnej pracy, podziękowała wszystkim pracownikom za zaangażowanie i owocnie kończący się rok. Naszą skromną uroczystość zaszczycił swoją osobą Komendant Wojewódzki Pan Piotr Barczak.

W swoich słowach przypomniał nam historię narodzin Jezusa i w tym kontekście także życzył życzenia uczestnikom i pracownikom Ośrodka.
Na wieczerzy wigilijnej pojawił się także zaproszony przez nas Pan porucznik Krzysztof Jędrys z 11 Batalionu Dowodzenia z Żagania.

Ksiądz Krzysztof Górzny z Parafii pw. Świętej Rodziny z Wiechlic odmówił modlitwę dziękczynną i zachęcił zebranych do przełamania się opłatkiem i pojednania ze sobą.

Zgodnie z tradycją na stołach wigilijnych zagościły m.in. barszcz czerwony, pierogi z grzybami i kapustą, krokiety, ryba po grecku oraz kutia. Odwiedził nas również spóźniony Święty Mikołaj i rozdał wszystkim uczestnikom słodkie upominki.


Grzegorz Sasin

Zdjęcia:

Zdjęcia 1: Jasełka w wykonaniu naszych uczestników.
Zdjęcie 2: Przemówienie Pani Kierownik
Zdjęcie 3: Zdjęcie z Mikołajem
Zdjęcie 4: Wspólna modlitwaGaleria