Aktualność "Warsztaty w OSiW Wiechlice - bezpieczne ferie"

dodano: 2020-01-23
-
Ferie zimowe tuż-tuż. Nie należy zapominać o tym, aby podczas przerwy w nauce bezpiecznie spędzać wolny czas. W ramach akcji Bezpieczne Ferie w wiechlickim OSiW zaplanowane są różne działania profilaktyczne dla młodzieży. Pierwszymi działaniami profilaktycznymi były warsztaty ze strażakami, a na kolejne spotkanie Kierownictwo Ośrodka zaprosiło pedagoga z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Szprotawie. Pani Joanna Górniak zorganizowała dla uczestników OSiW warsztaty, podczas których młodzież poznała fakty i mity na temat negatywnych skutków i konsekwencji dla zdrowia psychicznego i fizycznego zażywania środków psychoaktywnych. Młodzi ludzie dowiedzieli się, jakie spustoszenia sieją tego typu substancje w organizmie i jak łatwo jest się od nich uzależnić.

Dodatkowo zorganizowane były zajęcia dot. cyberprzemocy. Młodzież obejrzała film, opowiadający o tym jak świat wygląda z wnętrza portalu społecznościowego. Portal przyjmuje wszystkie informacje, nie cenzuruje ich, udostępnia, umożliwia komentowanie i modyfikowanie ich. Niektórzy mogą to wykorzystać, żeby nas ośmieszyć i upokorzyć. Mimo zmiany szkoły, miejsca zamieszkania i odcięcia się od dawnego środowiska trzeba liczyć się z tym, że to, co wydaje się, że jest za nami, może do nas wrócić i wyrządzić krzywdę.

Podczas dyskusji próbowano odpowiedzieć na pytanie, dlaczego mimo wiedzy o zagrożeniach płynących ze strony środków psychoaktywnych i Internetu tak wiele osób je bagatelizuje.Grzegorz Sasin


Zdjęcia:
Zdjęcie 1: Co wiemy o środkach psychoaktywnych?
Zdjęcie 2: Projekcja filmu o cyberprzemocy.
Zdjęcie 3: Dyskusja o skutkach cyberprzemocy.


Galeria