Aktualność "Uczestnicy z OSiW Wiechlice na wycieczce rowerowej wzdłuż Drogi Krzyżowej"

dodano: 2020-10-06
Okolice Wiechlic są mekką dla miłośników rożnego typu atrakcji turystycznych. Mamy tereny lotniskowe po Jednostkach Armii Radzieckiej, wiele zabytków architektury m.in. rezerwat Buczyna Szprotawska z zabytkową wiatą, Dąb Chrobry, Bory Dolnośląskie, a wszystko to połączone trasami pożarowymi i ścieżkami rowerowymi, które w większej części biegną przez piękne lasy.

Wzdłuż jednej z leśnych tras oddanych niedawno do użytku przez Nadleśnictwo Szprotawa, powstała z inicjatyw miejscowych miłośników przyrody i jazdy na rowerze, plenerowa Droga Krzyżowa. Kolejne stacje oznaczone są białymi kamieniami z rzymskimi numerami oraz zawierają krótki opis drogi Chrystusa na Kalwarię. Droga ma około 7 km długości. Jest niewątpliwą atrakcją i regionalną ciekawostką.

Właśnie tą trasę młodzież z OSiW Wiechlice wybrała na kolejną wyprawę. Mimo chłodu i szybko zapadających ciemności grupa wyruszyła z ośrodka. Przy kolejnych stacjach były przystanki i zaduma nad losem Chrystusa. Na końcu Kalwaria i ostatnia stacja znajdująca się przy wiekowym Dębie. Mimo zmęczenia młodzi ludzie byli zadowoleni, ponieważ aktywnie spędzili czas, oraz zadbali o swoje potrzeby duchowe.


Grzegorz Sasin - pedagogZdjęcie1: Na trasie leśnej.
Zdjęcie2: Stacja VI
Zdjęcie3: Przystanek przy VIII stacji.
Zdjęcie4: Stacja XIV.


Galeria