Aktualność "Tworzymy prawidłowy obraz rodziny"

dodano: 2020-10-13
-
W ramach realizacji Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego pt. „Tworzymy prawidłowy obraz rodziny” młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Zielonej Górze wzięła udział w kolejnym (z ośmiu zaplanowanych) spotkań poświęconych rozumieniu rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Program stanowi odpowiedź na istniejące problemy związane z kształtowaniem swojej rodziny. Głównym celem projektu jest przedstawienie rodziny jako jednej z najważniejszych wartości w życiu człowieka oraz budzenie przywiązania do tradycji i zachęcenie do jej kultywowania. 
Warsztaty odbyły się w Lubuskiej Akademii Rzemiosła, która współpracuje z naszym Ośrodkiem. Zajęcia z młodzieżą poprowadziła Pani Karolina Hołownia, wiceprezes fundacji „Warto” specjalizującej się w prowadzeniu działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa oraz upowszechniania i ochrony praw dziecka. Temat spotkania „Rola rodziny w przekazywaniu podstawowych wartości: miłość, zaufanie, szacunek, odpowiedzialność” okazał się być bardzo atrakcyjny dla młodzieży, która była twórcza i kreatywna podczas spotkania.  
Przystępność treści oraz liczne zobrazowania sprawiły, że wiedza nabyta na warsztatach z pewnością zapadnie adolescentom w pamięci. 
W wyniku realizacji programu wychowankowie zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli również przekazać swoim rówieśnikom co wspomoże uaktywnić szerszy krąg młodocianych do prawidłowej relacji z bliskimi. Młodzież nie może doczekać się kolejnych spotkań ze specjalistami, które odbędą się jeszcze w tym miesiącu. 

Autor tekstu i zdjęcia: Urszula Małycha, wychowawca OSiW Zielona Góra
 
Zdjęcie. Uczestnicy podczas zajęć.