Aktualność "Szczawnica warta odkrycia !"

dodano: 2020-09-02
Ostatni tydzień wakacji młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Zielonej Górze oraz z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowej Soli spędziła biorąc udział w aktywnym wypoczynku zorganizowanym przez Lubuską Wojewódzką Komendę OHP. 
W dniach 24-30.08.2020 roku uczestnicy wyjechali wraz z opiekunami do malowniczo położonej miejscowości Szczawnicy. Młodzież miała możliwość poznania okolicy miasta oraz zapoznania się z największymi atrakcjami regionu. Jedną z pierwszych atrakcji z której młodzież skorzystała było zwiedzenie Muzeum Uzdrowiskowego w Szczawnicy. Dzięki wizycie w placówce uczestnicy dowiedzieli się dużo ciekawostek związanych z historią tego regionu oraz z obyczajami praktykowanymi przez ludzi tam żyjących. Kolejną z atrakcji przewidzianych dla młodzieży było zwiedzanie wodospadu Zaskalnik. Po dłuższej wędrówce uczestnicy odpoczywali chłodząc nogi w dole rzeki płynącej nieopodal wodospadu. Kolejnego dnia grupa wybrała się by zwiedzić wznoszący się majestatycznie nad Jeziorem Czorsztyńskim Zamek w Niedzicy. Młodzież z zaciekawieniem słuchała przewodnika opowiadającego o historii zamku oraz o czasach w których został on wzniesiony. Niewątpliwie jedną z najciekawszych atrakcji był ponad dwugodzinny spływ przełomem Dunajca. Podczas spływu wychowankowie mieli możliwość zobaczyć najpiękniejsze tereny okolicy oraz przeżyć niezapomniane chwile. Ostatni dzień spędzony w Szczawnicy młodzież poświęciła na zwiedzanie urokliwego wąwozu Homole, który jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji tego regionu. Wieczory młodzież spędzała na korzystaniu z atrakcji dostępnych na terenie ośrodka noclegowego takich jak: gra w ping ponga, gra w siatkówkę czy wspólne grillowanie. Nie obyło się również bez zajęć prowadzonych przez doradcę zawodowego, które miały na celu poszerzenie kompetencji związanych z wybranym przez młodzież zawodzie.
Szczególną popularnością wśród młodzieży cieszyły się wieczorne wyjścia nad płynący nieopodal strumyk oraz gra w rozmaite gry karciane.
Wszyscy wrócili w doskonałych nastrojach, uśmiechnięci, zadowoleni i pełni niezapomnianych wspomnień. 

Autor tekstu: Urszula Małycha 
Autor zdjęć: Bogumił Potażnik

Zdjęcia:
Zdjęcie nr 1. Uczestnicy tuż przed spływem przełomem Dunajca.
Zdjęcie nr 2. Uczestniczki przed wodospadem Zaskalnik.
Zdjęcie nr 3. Dyplom uczestniczki za uzyskanie najwyższej liczby punktów w teście zawodowym.
Zdjęcie nr 4. Zwiedzanie Wąwozu Homole.

Osoby znajdujące się na zdjęciu wyraziły zgodę na wykorzystanie wizerunku.


Galeria