Aktualność "OSiW Wiechlice z wizytą w Przytulisku "

dodano: 2019-01-09
-

 

 

„Mój czworonożny przyjaciel” to tytuł programu realizowanego w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wiechlicach. W swoich podstawowych założeniach projekt ma przybliżyć problem złego traktowania zwierząt przez ludzi oraz zachęcić młodzież z Ośrodka i nie tylko do niesienia pomocy czworonogom.

Młodzież podczas trwania inicjatywy przeprowadziła zbiórkę karmy, koców, ręczników, zabawek dla zwierząt. Realizacja projektu trwała od listopada 2018 do stycznia 2019. Czas zbiórki nie był przypadkowy, ponieważ pora jesienno-zimowa to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierzaków i najcięższy w schroniskach. Nasza młodzież zbierała dary na rzecz Przytuliska Dla Zwierząt w Żaganiu przy ul. Miodowej 23. Jednostką zarządzającą Przytuliskiem jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Żaganiu.

Zwieńczeniem projektu było przekazanie zebranych darów na ręce pracowników Przytuliska. Młodzież odwiedziła żagańską placówkę, przekazała efekt zbiórki i zadeklarowała dalszą pomoc. Uczestnicy zapewniają, że nie po raz ostatni wyciągają swoją pomocną dłoń w stronę zwierząt. Młodzież chce sukcesywnie powtarzać swoją inicjatywę, chce problemem niechcianych zwierząt zainteresować nie tylko młodzież OHP, ale także społeczność lokalną, która niewiele wie o tej placówce.

 

 

 

Tekst: Grzegorz Sasin - pedagog,

Foto: Aleksandra Dudzik – wychowawca.

 

Zdjęcia:

Zdjęcie nr 1. Każdy zwierzak potrzebuje uczucia.

Zdjęcie nr 2. Efekt naszej zbiórki

Zdjęcie nr 3. Dariusz i Maciej na tle boksów dla zwierząt

Zdjęcie nr 4. Rozładunek darówGaleria