Aktualność "Nowa rzeczywistość w OSiW Nowa Sól"

dodano: 2020-06-04
W dniu 13 marca 2020 r uczestnicy stacjonarni z OSiW Nowej Soli zmuszeni byli spakować najważniejsze rzeczy i wrócić do domów. Spowodowane to było ogłoszonym stanem epidemii. Po dwumiesięcznej przerwie znowu mogliśmy otworzyć internat. Jeden z wychowawców zajął się organizacją zajęć, które umożliwiły nadrobienie zaległości i wspólne rozwiązanie szkolnych problemów.
Głównym celem otwarcia się na młodzież jest wspólna edukacja. Nie każdy z uczestników mimo wysiłków może sam poradzić sobie z nauką na odległość. 

Pani Agnieszka Żółtańska-Paździor - kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowej Soli zajmowała się nie tylko sprawami administracyjnymi, ale również konsultacjami z młodzieżą. Obecnie niektórzy z uczestników korzystają z konsultacji z dyżurnymi wychowawcami. Młodzież może korzystać z sali TV, zajęć sportowych oraz gier planszowych. Dodatkowo zajęcia są prowadzone przez doradców zawodowych CEiPM Zielona Góra. Wszystkie przedsięwzięcia odbywają się zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. 


 Leszek Lewandowski
wychowawca OSiW Nowa Sól

Zdjęcia:
Zdjęcie nr 1. Nauka.
Zdjęcie nr 2. Gra w tenisa stołowego.
Zdjęcie nr 3. Rozgrywki tenisa stołowego.Galeria