Aktualność "MUNDUROWE TARGI PRACY"

dodano: 2019-06-19

W dniu 13.06.2019 w Lubuskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy w Zielonej Górze odbyły się ,,Mundurowe Targi Pracy”, które były koleją edycją targów tematycznych organizowanych przez Młodzieżowe Biuro Pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Zielonej Górze.

Główną ideą Targów było pokazanie pracy służb mundurowych jako zawodu przyszłościowego, stabilnego,  rozwijającego, dającego wiele satysfakcji z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, ale i również z zagrożeń płynących z wykonywaniem codziennych czynności.  Odwiedzający mogli z bliska zobaczyć trud oraz specyfikę pracy służb mundurowych m.in. policji , wojska, straży pożarnej, służb więziennych, służby celnej, straży granicznej i  miejskiej. W ramach targów służby prezentowały swoje narzędzia pracy, odwiedzający goście na chwile mogli wczuć się w rolę zawodowego policjanta strażaka czy żołnierza. Służby mundurowe w bardzo atrakcyjny sposób  przedstawiły zawód który wykonują.

Uczestnicy targów przekonali się, że praca w służbach mundurowych jest odpowiedzialna, czasem niebezpieczna, ale niezmiernie potrzebna.

Autor tekstu: Wioleta Skotnicka

Autor zdjęć: Krzysztof Badach - Rogowski

Zdjęcia:

Zdjęcie nr 1. (od lewej) Wojewódzki Komendant Pan Piotr Barczak otwierający Mundurowe Targi Pracy wraz z Dyrektor CEiPM w Zielonej Górze Panią Dorotą Staniuszko i Doradcą zawodowym z MCK Żagań Panią Małgorzatą Królak.

Zdjęcie nr 2.Najmłodsi odwiedzający Mundurowych Targów Pracy mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach artystycznych

Zdjęcie nr 3. Grupowe zdjęcie wystawców uczestniczących w Mundurowych Targach Pracy

Zdjęcie nr 4. Wojewódzki Komendant Pan Piotr Barczak wraz z przedstawicielami Krajowej Izby Kominiarzy

Zdjęcie nr 5. Stoisko Krajowej Izby Kominiarzy cieszyło się również sporym zainteresowaniem ze strony najmłodszych.

Zdjęcie nr 6. Odwiedzający Targi Pracy mogli z bliska przyjrzeć się pracy różnych służb mundurowych.

Zdjęcie nr 7. Odwiedzający korzystający z zapewnionych atrakcjiGaleria