Aktualność "Młodzi ludzie podnoszą swoje kwalifikacje podczas kursu zawodowego Operatora koparko-ładowarki kl. III w projekcie Od szkolenia do zatrudnienia - YEI"

dodano: 2019-07-24
-

W dniu 16.07.2019 r. rozpoczął się kurs zawodowy na Operatora koparko-ładowarki kl. III w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kurs przeprowadzany jest przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego KURS@NT Paweł Balcerzak dla 13 uczestników projektu i podzielony jest na zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne,  które odbywają się w Gorzowie Wielkopolskim.

Kurs Operatora koparko – ładowarki kl. III to 150 h szkolenia zawodowego na 1 osobę, w tym: szkolenie praktyczne 94 h i zajęcia teoretyczne 56 h. Całość będzie trwać do 10 sierpnia i w tym dniu odbędzie się egzamin przed Komisją Egzaminacyjną Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Każdy uczestnik kursu po zdanym egzaminie otrzyma stosowne świadectwo oraz książeczkę operatora koparko-ładowarki w zakresie III klasy uprawnień.

Już po pierwszych zajęciach beneficjenci projektu zapoznali się z ogólnymi zasadami BHP oraz zasadami bezpieczeństwa przy eksploatacji koparko-ładowarek. Na kolejnych zajęciach zapoznają się z ogólną budową i zastosowaniem koparko-ładowarek, jej mechanizmów i osprzętu, poznają jej podstawowe parametry techniczne oraz pełną obsługę koparko-ładowarki.

Beneficjentami wyżej wymienionego kursu zawodowego są osoby  zrekrutowane do projektu w MCK  Słubice i MCK Międzyrzecz.

Ukończenie kursu i  zdanie egzaminu IMBIGS daje bardzo pożądane uprawnienia na rynku pracy, dlatego uczestnicy projektu starają się zdobyć jak najwięcej wiedzy i umiejętności w tym zakresie.

Trzymamy kciuki za ich oraz życzymy powodzenia na egzaminie.

 

 

                                                                                               

                                                                                                Agnieszka Zwierzchaczewska

Koordynator lokalny projektu w Słubicach


Zdjęcia: 

Zdjęcie nr 1. Prowadzący zajęcia praktyczne uczy obsługi koparko-ładowarki.

Zdjęcie nr 2. Uczestnik szkoli się w użytkowaniu koparko-ładowarki.

Zdjęcie nr 3. Zapoznanie uczestników z budową maszyn.

Zdjęcie nr 4. Młodzi ludzie biorący udział w zajęciach praktycznych w trakcie trwania kursu zawodowego.

 
Galeria