Aktualność "Lato z OHP w OSiW Wiechlice"

dodano: 2019-07-08

Początek lipca to czas wakacji. Po całorocznych zmaganiach każdy chce odetchnąć. Część uczestników zadeklarowała chęć skorzystania z letniej oferty przygotowanej, przez wiechlicki Ośrodek, ale w akcji Lato z OHP brały udział także dzieci z okolicy.

Akcja Lato w OHP odbyła się w Wiechlicach w dniach 01.07-05.07. W tym roku podczas zajęć dla najmłodszych postawiliśmy na odświeżanie starych zabaw, które w dzisiejszych czasach w związku z atrakcyjnością cyberprzestrzeni popadają w zapomnienie.

Na terenie Ośrodka zorganizowane zostały podchody, zabawa w chowanego, rozgrywki w piłkę nożną, gra terenowa „Poszukiwacze skarbów”. Duże wzięcie miało stanowisko gdzie rysowano kredą po chodniku, hasło przewodnie zabawy brzmiało „Moje zainteresowania”. Oprócz zajęć terenowych, przygotowane zostały zajęcia w Internacie. W świetlicach były rozgrywki w piłkarzyki, zabawa w kalambury oraz zajęcia plastyczne. Chętni mogli skorzystać z pracowni komputerowej, w której głównie wymieniali swoje opinie na portalach społecznościowych, pograć w gry telewizyjne i planszowe oraz skorzystać z księgozbioru w Świetlicy Środowiskowej. Osoby zainteresowane lotnictwem miały możliwość zasiąść za sterami Śmigłowca Mi-2, który funkcjonuje jako Pomnik Tradycji Lotniczych i jest usytuowany na terenie wiechlickiego Ośrodka.

Na zakończenie zorganizowane zostało ognisko, przy którym upieczone zostały kiełbaski i rozdane drobne upominki za udział w zajęciach. Upominki dla dzieci przekazało Nadleśnictwo Szprotawa.


Tekst: Grzegorz Sasin – pedagog,

Foto: Grzegorz Sasin – pedagog, Mariusz Łosyk – wychowawca

 

 

Zdjęcia:

Zdjęcie nr 1. Malowanie kredą po chodniku

Zdjęcie nr 2. Odlatujemy śmigłowcem.

Zdjęcie nr 3. „Poszukiwacze skarbów”

Zdjęcie nr 4. Zabawa w kalambury

Zdjęcie nr 5. Rozgrywki w piłkę nożną

Zdjęcie nr 6. Ognisko na zakończenie

 Galeria