Aktualność "Kurs pn. Stylista fryzur z elementami wizażu 12.11.2020-27.11.2020"

dodano: 2020-11-16
Dnia 12.11.2020 r. rozpoczęło się szkolenie zawodowe pn. „Stylista fryzur z elementami wizażu” zorganizowane przez Lubuską Wojewódzką Komendę OHP w Zielonej Górze.  W kursie biorą udział uczestnicy i absolwenci Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. 

Uczestnicy kursu nauczą się krok po kroku podstaw stylizacji fryzur i zapoznają się z zabiegiem skręcania włosów różnymi metodami. Poznają także techniki układania fal czy uzyskiwania efektu mokrych włosów. Zapoznają się także z prawidłowym tapirowaniem oraz modelowaniem włosów. Poznają też najczęściej popełniane błędy popełniane przy zabiegach stylizacji włosów. Rozwiną także swoje umiejętności w zakresie dopinania włosów czy elementów dekoracyjnych.

Równocześnie uczestnicy szkolenia będą zdobywać praktyczne umiejętności wykonania makijażu, kreacji wizerunku oraz stylizacji. Podczas kursu nauczą się jak profesjonalnie wykonać makijaż dzienny oraz wieczorowy, dowiedzą się jak pomalować się na studia, do pracy, a jak na wieczorną imprezę. Uczestnicy dowiedzą się również jakie kolory najbardziej do nich pasują i jaki makijaż będzie dla nich najbardziej odpowiedni.

Podczas szkolenia 10 osobowa grupa uczestników przez 60 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych zapozna się ze specyfiką wykonywania pracy na stanowisku fryzjera z elementami wizażu oraz nabędzie umiejętności stylizacji fryzur, obsługi klienta, stylizacja paznokci oraz wizażu.

W ramach szkolenia młodzież ma zapewnione materiały szkoleniowe, koszty egzaminów sprawdzających umiejętności zawodowe, wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie NNW oraz dofinansowanie kosztów dojazdu na zajęcia.


Joanna Orzechowska
 - specjalista ds. rozwoju zawodowego


Zdjęcia: 1-4 Uczestnicy podczas szkolenia.Galeria