Aktualność "KURS KELNER Z ELEMENTAMI BARISTY"

dodano: 2020-12-30
W dniach 16.11.2020 – 01.12.2020 Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Zielonej Górze zorganizowała szkolenie zawodowe pn. ,,Kelner z elementami baristy”.

Szkolenie odbyło się w dwóch grupach z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Podczas tych kilku dni uczestnicy pod bacznym okiem instruktorów szkolących uczyli się praktycznych technik kelnerskich oraz poznali tajniki parzenia kawy, spieniania mleka, stopnia palenia kawy, sporządzania m.in. espresso, latte, cappuccino, latte macchiato. W programie kursu była również sztuka rysowania na kawie - latte art.

Dnia 01.12.2020 r. odbył się egzamin sprawdzający przed komisją z Izby Rzemiosła i Przedsiębiorców z Gorzowa Wlkp. Choć uczestnicy byli bardzo zestresowani egzaminem, na koniec wszyscy mogli cieszyć się wynikiem bardzo dobrym. Młodzież podczas egzaminu wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami, które zdobyli podczas szkolenia.

Za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w szkoleniu, na zakończenie uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończenia kursu oraz upominki Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Wszystkim osobom biorącym udział w szkoleniu serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.

Joanna Orzechowska – specjalista ds. rozwoju zawodowego

Zdjęcia: Uczestnicy podczas szkolenia i egzaminu.


Galeria