Aktualność "Kurs - Kelner z elementami baristy "

dodano: 2019-12-23
-
W dniach 10.12.2019 – 18.12.2019 W Lubuskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Zielonej Górze odbył się kurs pn. "Kelner z elementami balisty".

Podczas tych kilku dni uczestnicy pod bacznym okiem instruktorów szkolących uczyli się m.in. stylów obsługi (niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej, angielskiej i amerykańskiej), praktycznych technik kelnerskich tj. noszenia naczyń, noszenia tac, zbierania zastawy stołowej, profesjonalnego składania serwetek oraz organizacji i techniki obsługi przy serwowaniu posiłków.  Ponadto poznali  zasady sugestywnej sprzedaży jak i prawidłowej postawy kelnerskiej oraz doboru sztućców do konkretnej potrawy jak również technik podawania napojów alkoholowych i bezalkoholowych. W drugiej części szkolenia uczestnicy poznali tajniki parzenia kawy, spieniania mleka oraz uczyli się w jaki sposób rozpoznawać rodzaje kaw mlecznych.  W tym czasie w murach w Lubuskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Zielonej Górze unosił się zapach  świeżo mielonego  ziarna. Kursanci na zajęciach uczyli się również stopnia palenia kawy, sporządzania m.in. espresso, latte, cappuccino, latte macchiato. W programie kursu była również sztuka rysowania na kawie  - latte art.

Kurs kierowany był do wszystkich uczestników i absolwentów Hufców Pracy oraz Ośrodków Szkolenia  i Wychowania z LWK OHP Zielona Góra
Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem oraz ciekawością  programu szkolenia. Na zakończenie całości szkolenia Komendant LWK OHP dla uczestników szczególnie zaangażowanych wręczył nagrody.
Wszystkim osobą biorącym udział w szkoleniu serdecznie dziękujemy  za milo spędzony czas.

Joanna Orzechowska
Wioleta SkotnickaGaleria