Aktualność "Korowód Solan 2019"

dodano: 2019-06-17
-
W dniach 14-16 czerwca 2019 r. organizowane były Dni Nowej Soli. Święto Solan 2019, jak co roku, otworzył Korowód Solan, który rozpoczął się 14 czerwca 2019 o godz.15.00. Uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Nowej Soli wzięli udział w tym wydarzeniu wraz z p.o. Komendanta – Agnieszką Żółtańską-Paździor, wychowawcą - Renatą Frąckowiak oraz instruktorką praktycznej nauki zawodu – Aldoną Piaskowską.

Co roku w Korowodzie Solan biorą udział szkoły, instytucje i grupy nowosolskie. Organizatorzy podają temat, do którego należy dostosować stroje uczestników i ewentualne rekwizyty. W tym roku temat przewodni brzmiał: „Żyj kolorowo!”. Uczestnicy ŚHP w Nowej Soli bardzo entuzjastycznie zareagowali na możliwość zaprezentowania się wśród innych szkół z miasta. Z ochotą zaangażowali się w tworzenie strojów, mieli różne pomysły. Ostatecznie demokratycznie wybrali koszulki w różnych kolorach i opaski z tiulem w kontrastowym kolorze dla dziewcząt oraz małe wstążki tiulowe dla chłopców. Dwóch uczestników idących na przedzie niosło baner reklamujący Środowiskowy Hufiec Pracy w Nowej Soli.

Uczestnicy byli niesamowicie usatysfakcjonowani możliwością wzięcia udziału w wydarzeniu, jakim był Korowód otwierający Dni Nowej Soli 2019. Młodzież dumnie kroczyła w Korowodzie Solan i dobrze się bawiła.

Renata FrąckowiakZdjęcia:
Zdjęcie 1: ŚHP Nowa Sól przed rozpoczęciem Korowodu Solan 2019.
Zdjęcie 2: Rozpoczęcie Korowodu Solan 2019.
Zdjęcie 3: ŚHP w trakcie Korowodu Solan 2019.
Zdjęcie 4: Zakończenie korowodu Solan 2019.Galeria