Aktualność "Kino dla aktywnych w OSiW Wiechlice"

dodano: 2019-12-18
-
Minęły już trzy miesiące roku szkoleniowego 2019/20 i w związku z tym w wiechlickim Ośrodku przyszedł czas na podsumowania. Podsumowaliśmy ubiegły rok szkoleniowy, osiągnięcia i sukcesy uczestników.
Dla młodych ludzi, którzy w ubiegłym roku brali aktywny udział w życiu Ośrodka, uczestniczyli w zawodach organizowanych pod szyldem Ochotniczych Hufców Pracy i godnie reprezentowali OHP na zawodach zewnętrznych zorganizowaliśmy wyjazd do kina Cinema City w Zielonej Górze.

Wybór filmu nie był prosty, repertuar kina jest bardzo bogaty. Ostatecznie wybrano film „1800 gramów”. Produkcja mimo, że jest reklamowana jako komedia romantyczna porusza ważne tematy. Jest to opowieść o ośrodku adopcyjnym, porzuconym dziecku, poszukiwaniu ciepła rodzinnego
i prawa każdego do bycia szczęśliwym. Film dostarczył młodzieży wzruszeń i przywrócił wiarę w drugiego człowieka.

Po obejrzeniu filmu młodzież w milczeniu wychodziła z sali kinowej. Część z nich w swoim życiu zetknęła się z tego typu problemami wśród najbliższych. Podczas podróży powrotnej młodzi ludzie stwierdzili, że trzeba mówić o takich sprawach i pomagać wszystkim potrzebującym. Będą zachęcać kolegów do obejrzenia tej produkcji.


Grzegorz Sasin
Zdjęcia:
Zdjęcie 1: Młodzież z Wiechlic przed kinem
Zdjęcie 2: W sali kinowejGaleria