Aktualność "Gdy śliczna Panna"

dodano: 2020-12-23
W grudniu uczestnicy 4-5 OSiW w Nowej Soli wzięli udział w „X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Uczestników OHP”. Wystąpili jako duet „Tacy Inni” przy akompaniamencie wychowawcy Leszka Lewandowskiego.
Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu i muzycznym przedstawieniu w formie filmu wybranej kolędy lub pastorałki oraz opublikowaniu nagrania na kanale YouTube. Wychowawca Leszek Lewandowski przygotował wraz z Patrycją Peno i Damianem Wojciechowskim kolędę: „Gdy śliczna Panna”. Do teledysku zaangażował kilku uczestników stacjonarnych: Patrycję Mazurek, Paulinę Hołyńską, Roksanę Nogajczyk, Karola Kobierskiego, Konrada Witkowskiego (jako gości wigilijnych), Oliwię Młynarczyk (jako babcię), Michała Drygasa (jako św. Mikołaja) oraz dwie młodsze siostry Patrycji (jako wnuczki). Słuchając wykonywanej przez „Takich Innych” kolędy można niemalże stać się jednym z uczestników spotkania wigilijnego, które odbywa się w domu babci. Siedzi ona na krześle, obok niej widzimy dwie wnuczki. Na kolację wigilijną przychodzi 5 osób, przynoszą prezenty. Dzieci odwiedza Święty Mikołaj. Zarówno ubrania jak i cała sceneria nawiązują ściśle do tematyki bożonarodzeniowej. Osoby występujące w teledysku to uczniowie klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli. 
Wykonanie zespołu „Tacy Inni” otrzymało I miejsce w etapie wojewódzkim i reprezentowało Lubuską Wojewódzką Komendę OHP na szczeblu ogólnopolskim. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczestników do udziału w kolejnych realizowanych konkursach.

Zapraszamy do obejrzenia występu młodzieży:  https://www.youtube.com/watch?v=IlzJLtvUgEg

Autor tekstu i zdjęć: Renata Frąckowiak, wychowawca 4-5 OSiW w Nowej Soli
Zdjęcia:
Zdjęcie nr 1.: Patrycja, Damian i pan Leszek Lewandowski
Zdjęcie nr 2.: Goście wigilijni
Zdjęcie nr 3.: Babcia, wnuczki i św. MikołajGaleria