Aktualność "Ferie zimowe z OSiW w Nowej Soli"

dodano: 2020-02-11
-

Ferie zimowe są czasem odpoczynku i nabierania energii na wyzwania czekające uczestników OHP w drugim semestrze roku szkolnego. W trakcie dni wolnych w OSiW w Nowe Soli odbywały się zorganizowane zajęcia dla młodzieży pod hasłem „Ferie z OSiW”, w których brało udział 16 osób.

            Każdego dnia odbywały się zajęcia integracyjne – sportowe, zabawy grupowe oraz gry planszowe. Oprócz tego uczestnicy mieli możliwość  brać udział w zajęciach z różnych dziedzin. Wszystkie nadzorowali wychowawcy, a część z nich odbywała się dodatkowo pod okiem instruktorów PNZ. Każdego dnia czekało na uczestników inne ciekawe wyzwanie. Młodzież podzielona na 3 grupy zrobiła oraz upiekła muffiny, ciasteczka oraz kokosanki. Wszyscy uczyli się także szyć worki i pluszowe oraz ozdabiać je ręcznie wyszywając wzroki z muliny lub malując mazakami i farbami do tkanin. Odbyły się również warsztaty fryzjerskie, podczas których na głowach powstawały przeróżne fryzury – fale, loki, koki, włosy proste, zaplatane, farbowane. Prowadzone były także zajęcia plastyczne, stworzona została gazetka walentynkowa i przeróżne ozdoby z masy porcelanowej wykonanej samodzielnie przez uczestników. Wszyscy mieli też możliwość współpracując w parach sprawdzić swoją wiedzę w teście o Unii Europejskiej. Wszyscy wspaniale bawili się podczas zabaw z chustą animacyjną i innych prowadzonych przy muzyce oraz podczas meczu tenisa stołowego czy rozgrywek w kręgle.

            Każda osoba biorąca udział w feriach była usatysfakcjonowana zajęciami. Miło było patrzeć jak młodzież dobrze się bawi i bez problemu integruje.

Renata Frąckowiak, wychowawca OSiW Nowa Sól

Zdjęcia:
Zdjęcie 1. Efekty pracy na warsztatach krawieckich.
Zdjęcie 2. Warsztaty fryzjerskie.
Zdjęcie 3. Robimy ciasteczka.
Zdjęcie 4. Efekty pracy na warsztatach cukierniczych.


Galeria