Aktualność "Być kobietą - to brzmi dumnie"

dodano: 2019-03-11
-

Kobiety – „płeć piękna”, od wieków były przedmiotem szczególnego zainteresowania mężczyzn, poetów, pisarzy, malarzy i rzeźbiarzy. Były opiewane przez artystów. Kobietom przypadły w udziale zaszczytne role, matek, polityków, odkrywców, badaczy. Kobietom oddajemy cześć w dniu 8 marca. Święto ustanowione zostało w 1910 r., a więc 109 lat temu, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.

Dla uczczenia 8 marca, młodzież z wiechlickiego OSiW przy wsparciu wychowawcy Macieja Siemiątkowskiego z zaangażowaniem przygotowywała niespodzianki dla naszych pań. Dla każdej kobiety w Ośrodku została przygotowana okolicznościowa laurka i słodki poczęstunek. Symboliczne dowody uznania otrzymały dziewczęta, ale także panie w kuchni, hotelu, w biurach i w każdym innym miejscu pracy w Ośrodku.

Dodatkową atrakcję stanowiła prezentacja na temat mody w różnych okresach historycznych przygotowana przez chłopców oraz pokaz mody przygotowany przez Kacpra i Seweryna. Najważniejsze przesłanie dzisiejszego dnia jest takie, że „Kobiety zasługują na szacunek codziennie, a nie tylko od święta”.

 

 

 

Tekst: Grzegorz Sasin - pedagog,

Fotograf: Jacek Sobczyński - wychowawca

 

Zdjęcia:

Zdjęcie nr 1. Seweryn i Kacper podczas pokazu mody

Zdjęcie nr 2. Prezentacja na temat mody w różnych okresach historycznych.

Zdjęcie nr 3. Pan Maciej wręcza podarunki dla dziewcząt

Zdjęcie nr 4. Laurki dla naszych pań

Zdjęcie nr 5. Pan Jan obdarowuje panie w hoteluGaleria