Aktualność "Akcja charytatywna "Podaj Łapę""

dodano: 2019-06-04
-
W ramach akcji zbiórki żywności dla psów pod tytułem „Podaj łapę” zorganizowanej z inicjatywy chłopców  klasy II  Branżowej Szkoły I stopnia w Krośnie Odrzańskim, 31 maja 2019 roku odbył się wyjazd do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Osiecznicy.

Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem  i chęcią niesienia pomocy dla milusińskich.Zbiórka trwała cztery tygodnie na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim. W tym czasie zebrano 40 puszek z pokarmem dla zwierząt. Zebrana karma została przekazana do przytuliska  podczas wyjazdu, gdzie przedstawiciele klasy II udali się autokarem  wraz z wychowawcą  by poznać sytuację bezdomnych zwierząt w schronisku i spędzić z nimi trochę czasu.

Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym stworzeniom, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej jak również uwrażliwienie uczniów na sprawy społeczne oraz pokazanie w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z zasadami pracy w wolontariacie na rzecz schroniska.

Ponadto został wypracowany plan dalszej, cyklicznej współpracy, która będzie miała na celu nie tylko opiekę nad zwierzętami, ale również drobne prace stolarskie, które wpłyną na poprawę warunków  w jakich  na co dzień przebywają podopieczni przytuliska.

Paulina Konopska

Zdjęcia:
Zdjęcie 1: Uczniowie podczas podróży do Schroniska dla zwierząt  w Osiecznicy.
Zdjęcie 2:  Spacer z psiakami ze Schroniska.
Zdjęcie 3: Najbardziej aktywny podopieczny Schroniska.
Zdjęcie 4: Leśne przechadzki z psami.Galeria