Aktualność " Wakacyjne warsztaty z uczniami w MCK w Międzyrzeczu"

dodano: 2019-06-27
-

Doradcy zawodowi z Młodzieżowego Centrum Kariery w Międzyrzeczu przeprowadzili w jednej z podmiejskich świetlic wiejskich wakacyjne warsztaty z uczniami, którzy rozpoczęli wakacje, jednak jeszcze pozostali w domach.

Warsztaty pod hasłem: "Komunikujemy się, funkcjonujemy w grupie" odbyły się w dniu 24.06.2019 r. i miały na celu przybliżenie młodzieży możliwości wspólnego funkcjonowania, sposobów spędzania wolnego czasu, organizacji tego czasu, a przede wszystkim możliwości i odkrywanie przyjemności, jaką daje wspólne spędzanie wolnego czasu. W grupie odkrywaliśmy na nowo możliwości porozumiewania się poprzez zabawę, wspólne zadania do wykonania oraz określone gry, które można wykorzystać podczas wakacyjnego czasu. Młodzież poznała techniki komunikacji, ale największą przyjemność sprawiło wszystkim odkrywanie myśli kolegów i koleżanek za pomocą obserwacji gestów, mimiki twarzy, tzw. komunikacji niewerbalnej, czyli w myśl zasady "wiem co myślisz, pomimo tego, iż mi o tym nie mówisz".

Warsztaty przebiegały w bardzo przyjemnej atmosferze, w asyście salw śmiechu i radości, młodzież rozwiązywała coraz to nowe zadania podsuwane im przez doradców zawodowych.

Mamy nadzieję, iż kolejną grupę uczniów również zaciekawi taka forma naszych zajęć.

 

 

Katarzyna Szerszeniów

Doradca zawodowy.

 

 

Zdjęcie: Młodzież podczas zajęć z doradcą zawodowym