Aktualność " Po raz pierwszy Targi Pracy i Edukacji w Lubsku"

dodano: 2019-03-27
-

W dniu 26.03.2019r. w Lubsku odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Organizatorem targów było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Żarach przy współpracy Urzędu Miasta oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku.  
Targi licznie odwiedzili gimnazjaliści, uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Swoją ofertę zaprezentowały instytucje rynku pracy, szkoły średnie
i uczelnie wyższe, lokalni pracodawcy w tym przedstawiciele służb mundurowych. Targi to okazja do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oraz możliwość nawiązania współpracy między pracodawcą a potencjalnym pracownikiem.
Na stoisku Młodzieżowego Centrum Kariery młodzi ludzi mieli okazję rozmowy z doradcą zawodowym oraz pośrednikiem pracy, umówienia się na indywidualne konsultacje oraz wypełnienia ankiety poszukującego pracy.  

Organizatorzy przedsięwzięcia zapowiedzieli, że Targi Pracy i Edukacji na stałe wpiszą się w harmonogram imprez edukacyjnych i społecznych w Lubsku.

Małgorzata Królak

 

Zdjęcia:

Zdjęcie 1: Otwarcie targów przez Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy w Zielonej Górze Dorotę Staniuszko  oraz Burmistrza Miasta Lubsko Janusza Dudojć

Zdjęcie 2: Stoisko organizatora targów, Młodzieżowego Centrum Kariery w Żarach

Zdjęcie 3: Uczestnicy i Wystawcy Targów Pracy i Edukacji w Lubsku

Zdjęcie nr 4: Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Żarach Galeria